Joanna Opiat-Bojarska pracuje nad swoją jedenastą książką
Półtora miesiąca po wydaniu „Bestsellera” Joanna Opiat-Bojarska pracuje nad swoją kolejną książką. Na publikację czeka także kontynuacja wydanej na początku roku „Gry pozorów”. Autorka ponownie podejmuje w niej problem amnezji, a akcję po raz pierwszy przenosi poza Poznań. Pisarka twierdzi, że po każdej skończonej powieści obiecuje rodzinie wakacje, lecz szybko ulega kolejnej inspiracji i wraca do pracy.
Joanna Opiat-Bojarska należy do grona najpoczytniejszych polskich autorów kryminałów. Jej najnowsza powieść, wydany nakładem wydawnictwa Czarna Owca „Bestseller”, został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, blogerów i czytelników. Tytułowy „Bestseller” to literacki talent show, który wygrywa 35-letnia Emilia Sienkiewicz. Niepozorna księgowa z miejsca staje się wschodzącą gwiazdą polskiego rynku wydawniczego, jej debiutancka powieść trafia na szczyty list sprzedaży, a życiem zaczynają się interesować portale lifestyle’owe.
– Kilka dni przed premierą swojej drugiej książki zostaje zamordowana. Ciało zostaje odnalezione w mieszkaniu, a do akcji wkracza podkomisarz Burzyński i aspirant Majewski i zaczyna się policyjne śledztwo – mówi Joanna Opiat-Bojarska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Oprócz wątku kryminalnego w „Bestsellerze” czytelnicy znajdą także mocno rozbudowane tło społeczno-obyczajowe. Pisarka przedstawiła w nim ciemne strony sławy i obnażyła kulisy powstawania telewizyjnych talent show. Autorka twierdzi, że temat mediów często pojawia się w jej powieściach – w ciągu kilku lat kariery pisarskiej i promowania swoich książek zdołała je bowiem dobrze poznać. Przy pisaniu „Bestsellera” korzystała jednak z pomocy anonimowych konsultantów – osoby, która pracowała przy tego typu produkcji oraz uczestnika talent show.
– To niesamowite, jak oglądając talent show, w ogóle nie zauważamy pewnych manipulacji czy nawet zmiany wyglądu uczestników, a mając świadomość tych wszystkich sztuczek, od razu dostrzegamy to, że rzeczywiście można wpływać na sympatię widzów – mówi Joanna Opiat-Bojarska.
„Bestseller” ukazał się w połowie czerwca, pisarka nie pozwoliła sobie jednak na długi odpoczynek przed kolejna książką. Twierdzi, że zawsze, gdy kończy pisać powieść, odczuwa duże zmęczenie i obiecuje sobie i rodzinie przynajmniej dwa miesiące wakacji. Szybko jednak dostaje telefon od konsultanta lub trafia na innego rodzaju inspirację i pozwala się pochłonąć nowej fascynacji.
– Tak jak np. ostatnio zaproszono mnie do karetki pogotowia, żebym pojeździła z ekipą i znowu nie widzę możliwości odpoczynku, robię sobie teraz tylko krótkie dwa tygodnie i zabieram się do pracy nad następną książką – mówi Joanna Opiat-Bojarska.
Na premierę czeka także kolejna powieść. Będzie to kontynuacja wydanej w lutym tego roku „Gry pozorów”, opowiadającej historię Aleksandry – psycholog i matki dwójki dzieci, która pada ofiarą porwania. Kobieta usiłuje sama, bez pomocy policji i lekarzy, pokonać amnezję i rozwiązać zagadkę swojego uprowadzenia. W miarę upływu czasu Aleksandra odkrywa przerażającą prawdę na temat śmierci swego męża sprzed kilkunastu miesięcy.
– „Sztuka gry” będzie dotyczyła ciekawych zagadnień takich jak amnezja czy dzieła sztuki, ale nie obrazy, tylko stara biżuteria – mówi Joanna Opiat-Bojarska.
Będzie to dziesiąta powieść w dorobku poznańskiej pisarki i pierwsza, której akcja toczyć się będzie w mieście innym niż Poznań. Opisywane przez Joannę Opiat-Bojarską wydarzenia odbywać się bowiem będą w Łodzi.
Może to Ci się spodoba
Potrafię bardziej wyobrazić sobie siebie jako chirurga niż polityka
Aktor jest odtwórcą jednej z głównych ról w nowym serialu medycznym TVN zatytułowanym „Diagnoza”. Zagrał już księdza i polityka, teraz wciela się w rolę lekarza. Aktor przyznaje, że przed rozpoczęciem zdjęć sporo się przygotowywał
12 zadań które możesz zautomatyzować w swojej firmie
Automatyzacja w małych firmach: Korzyści Jakie są korzyści z automatyzacji dla biznesu? Powtarzalne procedury. Firma jest bardziej odporna na zmiany kadrowe. Nie ma trzęsienia ziemi, gdy zatrudniasz kogoś nowego lub
Zasady wyposażania przedszkoli
Uczęszczanie do przedszkola jest dobre dla dzieci od momentu ukończenia 2,5-3 lat, to rozpoczęcie przygody z edukacją. Choć na początku jest to bardziej połączenie zabawy z nauką, to jednak podczas
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!