Mezoterapia – metoda na wypadające włosy

Mezoterapia – metoda na wypadające włosy

Włosy są wielkim atutem każdego człowieka – piękne i zadbane potrafią dodać atrakcyjności, natomiast przyklapnięte, cienkie, tłuste, czy po prostu brzydkie włosy raczej owej atrakcyjności ujmują. Niestety, niektórzy nawet jeśli dbają o swoje włosy muszą się zmagać z ich nadmiernym wypadaniem – a nawet po prostu z łysieniem skóry głowy.

Powodów może być wiele – metod leczenia również. W takiej sytuacji warto jednak skorzystać z metody skutecznej, która przynosi wielu osobom znaczące korzyści i potrafi zahamować proces wypadania włosów, a nawet sprawić, że znów będą bujniejsze – jeśli tylko odpowiednio wcześnie się ją wdroży. Metodą tą jest mezoterapia igłowa. Czym dokładnie jest ta terapia i w jaki sposób się ją przeprowadza? Czy każdy może się jej poddać?

banner-klinikamurano-1

Mezoterapia – co to takiego?

Mezoterapia jest zabiegiem regenerującym i odmładzającym – jednym z najpopularniejszych tego typu zabiegów w ostatnich latach. Jego popularność wręcz stale rośnie, z racji na efekty, jakie można uzyskać dzięki jego zastosowaniu. Zabieg polega na wprowadzeniu składników aktywnych w głąb naskórka – dzięki wynalezieniu tej metody jesteśmy w stanie odżywiać skórę od środka, przyspieszając proces jej regeneracji oraz jej ogólne funkcjonowanie. Wielu specjalistów uważa, że zabieg mezoterapii jest wspaniałą alternatywą dla chirurgii – mezoterapii może być poddawana skóra całego ciała, ale również skóra głowy. W tym drugim przypadku jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie mieszków włosowych, przyczyniając się do poprawy wyglądu włosów i przede wszystkim hamując ich wypadanie. Warto wiedzieć, że mezoterapia dzieli się na igłową i bezigłową, przy czym – by poradzić sobie z wypadaniem włosów – należy posłużyć się tą pierwszą metodą.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Istnieją – jak już wspomniano – różne typy mezoterapii. Wszystko dlatego, iż ma ona służyć różnym celom – może mieć na celu regenerację włosów, odmłodzenie skóry, pozbycie się rozstępów lub cellulitu, albo zlikwidowanie blizn potrądzikowych. Zabieg wygląda jednak zawsze podobnie – podstawowy podział biegnie po prostu między igłową a bezigłową metodą terapii. Mezoterapia igłowa wykonywana jest w gabinecie medycyny estetycznej, zaś mezoterapia bezigłowa w gabinetach kosmetycznych.

W przypadku metody bezigłowej substancje czynne dostarczane są do głębszych warstw skóry przy pomocy specjalnie spreparowanych impulsów elektrycznych. Metoda igłowa wykorzystuje zaś igiełki w celu ich wstrzyknięcia. Mikroperforacja przy użyciu sterylnych mikroigiełek nie jest wcale – wbrew temu co można sądzić – bolesna. Osiągnięty efekt obu zabiegów jest zaś podobny – aktywne preparaty dostają się do wnętrza skóry, naprawiając ją. Jak też – jeśli używamy ich na skórę głowy – hamują wypadanie włosów.

Mezoterapia a łysienie – przebieg kuracji i efekty

Mezoterapia igłowa ma na celu zahamowanie wypadania włosów, zapobieganie ich wypadaniu, przywrócenie odpowiedniego mikrokrążenia skóry głowy, a także stymulację wzrostu nowych włosów. Na zabieg mogą się zgłosić wszyscy, którzy mają problemy z włosami – ale przede wszystkim powinni go wybrać wszyscy ci, których dotknęło łysienie androgenowe lub łysienie plackowate. Każdemu człowiekowi dziennie wypada około 70 włosów – tracimy je na przykład w czasie szczotkowania. Z racji na fakt, że skóra głowy nosi około 100 tysięcy włosów, gdy tracimy tak niewielkie ich ilości jest to wcale niezauważalne. Jednakże wypadanie większej liczby włosów dziennie prowadzi do poważnego przerzedzenia czupryny – na przykład na skutek zmian hormonalnych w czasie ciąży, czy słabego krążenia. Mężczyźni zwykle łysieją częściej od kobiet, ale nie jest to regułą.

Jeśli zauważymy podobną tendencję, na zabieg mezoterapii należy się udać najszybciej jak to tylko możliwe – póki nie doszło jeszcze do zupełnego zaniku mieszków włosowych. U zdrowych osób po wypadnięciu jednego włosa zaraz wyrasta na jego miejsce następny – ale u osób łysiejących prawidłowa praca mieszków włosowych została przez jakiś czynnik zaburzona. Natychmiastowe przeprowadzenie zabiegu mezoterapii – po uprzednim zdiagnozowaniu – pozwala na pobudzenie mieszków do prawidłowej pracy. Efekt? Piękniejsze i gęstsze włosy. Skala efektu zależeć będzie jednak od indywidualnych uwarunkowań klienta – między innymi od ilości mieszków włosowych, stopnia ich uszkodzenia, czy trybu życia, jaki klient prowadzi. Włosy reagują na stres.

A w jaki sposób przeprowadzany jest zabieg? Głowa ostrzykiwana jest specjalnymi mieszankami, złożonymi z około 50-56 składników. W skład mieszanek mogą wchodzić różne substancje pobudzające i regenerujące – na przykład witaminy, cynk i inne minerały, argininy, cysteiny, ornityny, kwasy nukleinowe i koenzymy oraz peptydy biomimetyczne. Mezoterapia przynosi najlepsze efekty, gdy wykona się nie jeden, lecz kilka zabiegów. Efekty naprawdę są świetne, więc warto spróbować! Pamiętajmy jednak, że niektórzy nie mogą się jej poddać – wśród przeciwwskazań wymieniana jest bowiem między innymi ciąża, karmienie piersią oraz cukrzyca. Również pewne stany chorobowe skóry głowy – na przykład stany zapalne – wykluczają skorzystanie z mezoterapii.

Previous Mity związane z ideą dawstwa szpiku kostnego budzą niepokój i zniechęcają potencjalnych dawców
Next Już nie szaleję na zakupach. Kupuję mniej ubrań, ale lepszej jakości

Może to Ci się spodoba

Zdrowie i Uroda 0 Comments

W Polsce zarejestrowanych jest już ponad milion niespokrewnionych potencjalnych dawców szpiku kostnego

Każdego roku na świecie ponad 900 tys. osób słyszy diagnozę nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na powrót do zdrowia, a nawet przeżycie jest przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Przełom w badaniach chorób odkleszczowych

Nawet co trzeci kleszcz jest nosicielem patogenów wywołujących groźne choroby i tylko wczesna diagnostyka daje szansę na szybkie rozpoczęcie leczenia oraz uniknięcie uciążliwych powikłań. Dzięki najnowszym badaniom DNA czas diagnostyki pacjenta po

Zdrowie i Uroda 0 Comments

Górną powiekę można unieść nawet o 30 proc. przy pomocy nieinwazyjnych metod

Nieinwazyjna blefaroplastyka z wykorzystaniem urządzenia generującego mikrowiązki plazmy jest alternatywą dla chirurgicznej metody korekty opadających powiek. Zabieg jest coraz bardziej popularny ze względu na to, że nie wymaga znieczulenia i długiego okresu rekonwalescencji. Technika

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź