Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jaki filtr do wody wybrać
Dlaczego dodatkowa filtracja jest konieczna?
Proces filtracji wody miejskiej jest prostszy, ponieważ woda musi spełniać określone kryteria i być zdatna do picia. Problemy są poważniejsze w przypadku, gdy woda pochodzi z indywidualnego źródła (np. studni głębinowych). Aby określić stan wody i podjąć niezbędne działania w celu jej uzdatnienia, ważne jest przeprowadzenie dokładnych badań. Profesjonalista określi najlepszy rodzaj filtra do wody pitnej, rozmiar, komponenty i pojemność w oparciu o obszar i dzienne zużycie. Są to ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze filtrów:
- Rodzaj systemu wodnego
- Ilość miejsca dostępnego dla urządzenia.
- Dostęp do wody
- Dostęp do kanalizacji
Aby zapewnić optymalne warunki funkcjonowania przydomowego systemu uzdatniania wody, niezbędna jest przestrzeń o wymiarach co najmniej 150cm x 200cm i wysokości 230cm.
Filtry dzielimy w zależności od ich przeznaczenia
Na rynku dostępnych jest wiele modeli filtrów. Każdy model odpowiada za inny rodzaj filtracji. Ważne jest, aby zrozumieć podstawy działania filtrów i ich przeznaczenie, aby mieć pewność, który z nich będzie działał najlepiej.
Mechaniczne filtry zeolitowe
Idealne do wody o wysokim poziomie zmętnienia. Złoże zeolitowe i filtr mechaniczny zapewnią wysoką klarowność wody. Może oddzielić cząsteczki o średnicy nawet 5 mm. Duża powierzchnia zbiornika oznacza, że zbiornik filtracyjny może zapewnić wysoką wydajność, a złoże nie wymaga wymiany.
Zmiękczacze wody
Poziom twardości i szacowane zużycie wody określają wielkość zmiękczaczy wody, jak również ilość żywicy jonowymiennej. Główną funkcją zmiękczaczy jest zamiana jonów magnezu i wapnia na jony sodu. Jeśli wymiennik zmiękczający będzie miał kontakt z wodą zażelazioną, szybciej się zużyje i będzie wymagał częstszej wymiany.
Sprawdź: Jaki centralny zmiękczacz wody wybrać do swojego domu?
Filtry wielofunkcyjne
Odpowiadają za usuwanie żelaza, magnezu, a także podobnie jak zmiękczacze i odżelaziacze wody usuwają amon i inne substancje organiczne. Filtry wielofunkcyjne wymagają regularnej konserwacji, aby zapewnić prawidłowe działanie.
Filtry węglowe
Filtry z węglem aktywnym służą do usuwania zanieczyszczeń organicznych i nadmiaru chloru. Poprawiają również smak i zapach wody. Dla prawidłowego działania złoża węglowe należy wymieniać co 3 do 5 lat.
Lampy bakteriobójcze UV
Nie wprowadzają do wody żadnych substancji. Może to powodować niewielkie zmiany w smaku i może być konieczne do oczyszczenia. W przypadku wykrycia w wodzie mikroorganizmów, ten rodzaj oczyszczania wody może być tego wart. Lampy UV muszą być wymieniane co 12 miesięcy (8000 godzin), aby zapewnić prawidłowe działanie.
Odgazowywacze ze złożem katalitycznym
Filtr ten jest używany do usuwania żelaza z wody. Woda jest przepuszczana przez całą powierzchnię katalityczną, więc niewłaściwe płukanie może prowadzić do powstawania cząstek żelaza. Złoże powinno być wymieniane mniej więcej co 5-10 lat.
Filtry neutralizujące
Stosuje się je w celu podniesienia wartości pH. Może być jednak również stosowany do usuwania z wody manganu i niewielkich ilości żelaza. Ważne jest, aby wymieniać złoże filtracyjne co pięć lat, aby zapewnić prawidłowe działanie filtrów.
Systemy kuchenne
Stosuje się je do usuwania substancji, które zostały już rozpuszczone w wodzie. Przykładem takiego procesu jest proces odwróconej osmozy, który zapewnia wiele poziomów filtracji.
- Wstępna
- Osmotyczny,
- Mineralizacja
- Końcowa.
Ważne jest, aby konserwować i wymieniać takie elementy jak membrany i promienniki ultrafioletu, aby zapewnić ich wieloletnią trwałość.
Nie ma uniwersalnego filtra, który spełni wszystkie Twoje potrzeby. Wiedza o stanie wody i odpowiednia profilaktyka to klucz do tego, aby mieć czystą, klarowną i smaczną wodę.
Może to Ci się spodoba
Problem nietrzymania moczu dotyczy co dziesiątego Polaka
Medycyna estetyczna coraz częściej znajduje zastosowanie w ginekologii, w eliminowaniu dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu i zmian skórnych okolic narządów płciowych. Zabiegi z wykorzystaniem odpowiedniego lasera pomagają pozbyć się problemu w 80-90 proc. przypadków. Są one
Groźne nowotwory krwi są w Polsce zbyt późno rozpoznawane
Zespoły mielodysplastyczne (MDS) to grupa chorób nowotworowych charakteryzujących się zaburzeniem funkcjonowania szpiku kostnego i krwi. Niektóre typy MDS przebiegają łagodnie i są łatwe w leczeniu, ale inne mają przebieg ostry i mogą skutkować śmiercią
W spa odpoczywam i myślę, co chcę w swoim życiu dalej robić
Lekarz chętnie korzysta z zabiegów relaksacyjnych w spa. Poddaje im się głównie podczas zawodowych podróży do Tajlandii. Gospodarz „Niezwykłych przypadków medycznych” twierdzi, że jest to dla niego okazja do skupienia się na swoich
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!