Zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać już w młodości
Każdy moment jest dobry na to, by zadbać o swoją skórę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pielęgnacja i wszelkie zabiegi muszą być dostosowane do jej kondycji – począwszy od oczyszczania, nawilżania i odżywiania, aż po kompleksową regenerację, usuwanie zmarszczek czy przebarwień. Młode osoby powinny korzystać z zabiegów profilaktycznych, które opóźniają efekty starzenia, a nieco starsze z kuracji rewitalizujących.
Najmłodsi pacjenci gabinetów kosmetycznych mają zaledwie po 10 lat. W ich przypadku najczęściej jest to walka z trądzikiem, który dotyka 95 proc. populacji.
– Młodzi ludzie, mniej więcej od 15 do 25 roku życia, przede wszystkim powinni dbać o stan skóry pod kątem łojotokowym. Kiedy pojawia się problem rozszerzonych porów i skóry trądzikowej, to stosujemy odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, nawilżamy skórę i wykonujemy zabiegi oparte na bazie kwasów owocowych, peelingów kwasowych. W ten sposób doprowadzamy do unormowania stanu łojotokowości skóry – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr n. med. Magdalena Łopuszyńska, dermatolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA.
Zabiegi – zarówno dermatologiczne, jak i te z zakresu medycyny estetycznej – powinny być dostosowane do potrzeb skóry. Niezależnie od wieku pacjentki najwięcej korzyści przynosi regularne nawilżanie i odżywianie.
– Takim kobietom w wieku około 25 lat możemy robić również zabiegi mezoterapii igłowej metodą nappage’ową lub metodą grudkową. Te zabiegi pozwalają na nawilżenie skóry i zatrzymanie procesów starzenia. Może u takiej młodej kobiety, która ma piękną skórę, nie za bardzo widać, że taki zabieg czegoś dokonał, ale jeżeli byśmy ją porównali za 10 lat z koleżanką, która nic nie robiła, to będzie widać znaczną różnicę – tłumaczy Magdalena Łopuszyńska.
Zdaniem dermatologów wszelkie oznaki starzenia skóry trzeba niwelować na bieżąco. Nie warto zwlekać i odkładać wizyty u specjalisty na później, bo zmarszczki, przebarwienia czy zwiotczenie w zaawansowanym stadium będą o wiele trudniejsze do usunięcia.
– Nikt też nie zabroni nam wprowadzania w 20 roku życia botoksu czy kwasu hialuronowego, jeżeli jest taka potrzeba. Jeżeli więc ktoś ma mimiczne czoło to już w tym wieku powinien zastosować toksynę botulinową, żeby za bardzo nie uwidoczniły się podłużne i poprzeczne zmarszczki – radzi Magdalena Łopuszyńska.
W młodym wieku wskazane są wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, a w momencie, gdy już pojawiają się pewne defekty, to trzeba odwracać procesy starzenia. Wtedy rekomendowane są bardziej skomplikowane zabiegi.
– W miarę starzenia dochodzi do pewnych ubytków w obrębie skóry, ubywa kolagenu, elastyny, mięśni, tłuszczu, zaczynają się robić pewne niedobory objętościowe w twarzy i trzeba je wypełniać. Im jesteśmy starsi, tym robimy bardziej inwazyjne zabiegi, m.in. lasery frakcyjne, fale radiowe. Głębokiego lasera frakcyjnego nie powinniśmy robić młodym ludziom, bo nie ma takiej potrzeby, chyba że mamy do czynienia z bliznami potrądzikowymi. Ogólnie są to zabiegi skierowane do osób dojrzałych, które mają zmarszczki, przebarwienia, bo poprzez nasilenie produkcji kolagenu różne takie defekty możemy zlikwidować – mówi Magdalena Łopuszyńska.
Profesjonalne zabiegi to jedno, ale nie można też zapominać o regularnej domowej pielęgnacji. Bardzo ważny jest staranny demakijaż, a dobór odpowiedniej linii kosmetyków najlepiej skonsultować z dermatologiem tak, by preparaty przynosiły jak najwięcej korzyści.
Może to Ci się spodoba
Jak skutecznie radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy zaliczają się do największych i najczęściej występujących zmartwień dla każdej kobiety, która tylko chce skutecznie dbać o wygląd swojej skóry. Mają postać niewielkich zmian, które objawiają się w pomarszczonej,
Nigdy nie namawiam kobiet do zmiany rysów twarzy
Lada dzień ruszają nagrania do trzeciego sezonu programu „Niezwykłe przypadki medyczne”. Dr Krzysztof Gojdź nie kryje radości z tego, że znów będzie mógł pomagać ludziom poradzić sobie z defektami, których nie można usunąć w tradycyjny
Nowotwór szpiku kostnego daje takie same objawy jak grypa czy reumatyzm
Mielofibroza jest groźnym i rzadkim nowotworem układu krwionośnego. Atakuje najczęściej po 55 roku życia. Jest trudno wykrywalna i w początkowym stadium – z powodu niespecyficznych objawów takich jak zmęczenie czy utrata wagi –
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!